Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
Aktualności

WARSZTATY CHEMICZNE
W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole odbyły się warsztaty chemiczne, na których mieliśmy okazję spotkać się z chemikami, absolwentami Wydziału Chemii na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Obaj Panowie Michał Sawicki i Łukasz Pikulski stworzyli małe laboratorium chemiczne i prezentowali dzieciom wiele ciekawych doświadczeń. Jak chociażby tworzenie „sztucznej piany” czy „małej burzy w probówce”. Uczniom klas I – III pokazali jakie działanie ma kwas czy nadmanganian potasu. Uczniowie klas IV-VI poznali zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania doświadczeń, a także jak bada się właściwości substancji chemicznych. Wybrani uczestnicy mieli okazję do powtórzenia wybranych przez nich doświadczeń w profesjonalnym stroju pracownika laboratorium chemicznego. Dla dzieci szczególnie ciekawymi okazał się efekt spalania „magnezu”.


Uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych 2017 w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim.
13 czerwca 2017r. grupa uczniów z klasy VI a wraz z opiekunem nauczycielem przyrody panią Barbarą Sobotą brała udział w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w ramach programu CEO . W Sali Wielkiej w Zamku Królewskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie OPPM 2017. W Arkadach Kubickiego nastąpiła prezentacja projektów młodzieżowych. Nasz zespół uczniowski od marca do maja realizował projekt w zakresie ochrony czystości powietrza. Na OPPM 2017 prezentowaliśmy w jaki sposób podnosić świadomość ekologiczną mieszkańców i mieszkanek Sulejówka w zakresie niskiej emisji, jakie działania mają negatywny wpływ na środowisko i zdrowie mieszkańców i mieszkanek, jakie działania podjęte przez nas pomogłyby w dbaniu o czyste powietrze? Po prezentacji graliśmy w Grę Arkadową dzięki, której mogliśmy się dowiedzieć jakie projekty realizowały zespoły uczniowskie z całej Polski w ramach programu CEO. Świetnie bawiliśmy się na tym wielkim wydarzeniu i nauczyliśmy się wzajemnie od siebie wielu ciekawych rzeczy.14.06.2017 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” przygotowane przez uczniów klasy 3a i wychowawczynię Danutę Koper. Widzowie mogli zapoznać się z bardziej i mniej znanymi wierszami Jana Brzechwy, do których czytania zachęciła pani Kleksowa, Kot w Butach, Samochwała, Skarżypyta, Kłamczucha, Leń, Kaczka Dziwaczka, zwierzęta z ZOO i wielu innych bohaterów. Kolorowe stroje, dekoracja , prezentacja utworów i śpiewanie piosenek podobała się nauczycielom i uczniom. Wykonawcy otrzymali podziękowania od Pani Dyrektor Elżbiety Kałużyńskiej oraz gromkie brawa od widzów.


Wycieczka klas II a i II b w Góry Świętokrzyskie
W dniach, 25 i 26 maja 2017 r, uczniowie klas II a i II b byli na dwudniowej wycieczce w Górach Świętokrzyskich.
Wycieczba była bardzo udana i interesujaca.CZYNIMY DOBRO
W ramach Roku Wolontariatu uczniowie klasy 3 b wraz z Rodzicami i wychowawcą Renatą Wiśniewską nawiązali współpracę z Instytutem – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka W Warszawie. Dzięki aktywnemu zaangażowaniu, okazanej hojności i życzliwości zostały zebrane i podarowane materiały do rysowania, kolorowania, zabawki, gry oraz książeczki, które wsparły działanie świetlic działających w Klinikach.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Natomiast uczniowie Klas II a i II b wraz z wychowawczyniami zbierali dary dla Domu Samotnej Matki w Otwocku


Z inicjatywy rodziców i uczniów klasy 3a, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Książeczka dla dziecka" na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Za akcję otrzymali piękne podziękowanie.


Dzień Języków Obcych - lekcja języka angielskiego inaczej


Turniej Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sulejówek
Dn.11 maja 2017 r. w naszej szkole zostały zorganizowane zawody w udzielaniu pierwszej pomocy. Startowało w nich aż 8 drużyn w tym 4 drużyny ze szkół podstawowych i 4 drużyny ze szkół gimnazjalnych. Nasza szkoła reprezentowana była przez drużynę: Karolina Skolimowska – kapitan, Jakub Werner, Zofia Gaca, Zofia Szmigielska, Izabela Wilga.
Najpierw wszyscy pisali test wiedzy wielokrotnego wyboru. Pierwsza pozoracja to upadek z wysokości („pająk” na placu zabaw), i upadek z huśtawki. Oceniane było: bezpieczeństwo ratowników i miejsca zdarzenia, podział zadań, podejście do poszkodowanych, badanie i zaopatrzenie urazów, zgłoszenie zdarzenia na numer alarmowy, bezpieczeństwo poszkodowanego, wsparcie psychologiczne i zabezpieczenie termiczne. W drugiej pozoracji – też upadek z wysokości (z pokonywanego płotu podczas ucieczki z lekcji) należało zabezpieczyć krwotoki, złamania, otarcia, ciało obce w dłoni.
Podczas trzeciej pozoracji – wypadek komunikacyjny (zderzenie rowerzystów, potrącenie matki z niemowlęciem na ręku) nasi zawodnicy podnieśli i zabezpieczyli rowery, zabezpieczyli amputowane palce, założyli opatrunek uciskowy, rozpoznali i zaopatrzyli złamania i inne mniejsze rany, zabezpieczyli ciało obce w ramieniu matki, wykonali badania urazowe u nieprzytomnych, zgłosiła kapitan zdarzenie na numer alarmowy i zajęła się niemowlęciem. Wszyscy poszkodowani byli wspierani psychologicznie i zabezpieczeni termicznie.
Po podsumowaniu drużyna SP 3 zdobyła I miejsce. Nasi goście z pobliskiego Gimnazjum nr 2 w Sulejówku zdobyli II miejsce (drużyna „Strażacy”). III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 42 w Warszawie. Kolejne drużyny to: druga drużyna z Gimnazjum nr 2 w Sulejówku, Gimnazjum nr 1 w Sulejówku, Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Sulejówku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejówku.
Puchary, apteczki i dyplomy wręczyli: p. dyrektor Elżbieta Kałużyńska wraz z vice burmistrzem
Opiekun drużyny: Aleksandra Poźlewicz


Z ostatniej chwili.....
Ponowna wygrana. Nasze drużyny są najlepsze w pierwszej pomocy. To już czwarte zwycięstwo w tym roku szkolnym. I jeszcze drugie na 7 drużyn.


OBCHODY DNIA BABCI I DZIADKA
Dnia 27 stycznia 2017 roku o godzinie 17.00 uczniowie klasy IIa i II b przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni bacie i dziadkowie, rodzice oraz młodsze i starsze rodzeństwo.
Spotkanie odbyło się w pięknie udekorowanej sali rekreacyjnej. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Uczniowie klasy II a zaprezentowali jasełka pod tytułem „Ziarenko czułości”, a klasy II b, wzruszające wiersze oraz wesołe scenki z życia dziadków. Najbardziej rozbawiła naszych gości, pełna humoru scenka, w której dzieci posługiwały się gwarą góralską. Uczniowie z klasy II a zaprezentowali się w pięknych strojach aniołów, pasterzy i królów. Ruchomym elementem dekoracji była gwiazda betlejemska, która towarzyszyła dzieciom podczas występu. Artyści obu klas, wspólnie śpiewali znane kolędy oraz piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu uczniów kl. II b. Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami, które bardzo podobały się dziadkom. Najciekawszym pomysłem okazały się słoiczki, które zamiast konfitur zawierały „25 i więcej powodów dla których kocham Cię Babciu / Dziadku”.
Wspólny występ był okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.
Za udział w uroczystości i mile spędzony czas dziękują: Urszula Rosiak, Ewa Kowalczyk, Krzysztof Gabriel.


„Łapy, łapy, cztery łapy,
a na łapach pies kudłaty.
Kto nakarmi psa? Kto nakarmi psa?
Może ty, może ty, może jednak my!”

17 stycznia 2017 roku w naszej szkole gościliśmy inspektorów z OTOZ ANIMALS. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą wolontariuszy ratujących zwierzęta z rąk ludzi, zadających im ból i cierpienie. Spotkanie było również okazją do obejrzenia i wysłuchania opowieści o losach podopiecznych znajdujących się w schroniskach Animals. Główną atrakcją była Happy – czworonożna wolontariuszka, która z ogromną cierpliwością, wrodzonym taktem i miłością do dzieci, pokazała, że nie trzeba wielu zabiegów, aby dogadać się z psem bez słów i przemocy.
W ramach podziękowania, nasi uczniowie, przekazali dla OTOZ ANIMALS karmę dla potrzebujących psów i kotów.
Inspektorom Pani Kasi i Panu Włodzimierzowi oraz Happy bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły, a dzieciom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję i przekazane dary.


JASEŁKA 2016
W dniu 20 grudnia 2016 roku naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt.: „Ziarenko czułości”.
Jasełka miały rozbudzić w nas świąteczne emocje. Nawiązywały do naszych uczuć, między innymi do czułości o której często zapominamy. Zdarza się, że w codziennej gonitwie za zaspokajaniem dóbr materialnych, tracimy z oczu to co jest najważniejsze - zapominamy o bliskich, o okazywaniu im uczuć. Święta Bożego Narodzenia mają na celu przypomnieć nam o ważnych wartościach, a Maleńka Dziecina pragnie w nas tchnąć to „ziarenko czułości”, otworzyć nasze oczy i serca.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 2a oraz jeden uczeń z klasy 2b, pod kierunkiem p. Krzysztofa Gabriela. Oprawę muzyczną i dekorację przygotowała p. Ewa Kowalczyk.

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada w SP3
W tym dniu uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje ulubione pluszaczki-misiaczki. Klasy pierwsze i drugie wyklejały miśki metodą wydzieranki. Klasy trzecie szyły buźki misia. Wszystkie prace wykonane przez uczniów znalazły się na wystawce na korytarzu szkolnym. W czasie przerw uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki. Dzień upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.
Autorki: Kinga Bratuś, Sara Pietruszka Kl. 3e
11 listopada Narodowe Święto Niepodległości


Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla klas IV-VI
Turniej został zorganizowany z inicjatywy ucznia klasy 5c Franciszka Korszli który zrobił plakat, karty zgłoszeniowe oraz znalazł sponsora do zakupu pucharu, medali i słodyczy.
Turniej rozegrany został 17.10.2016r na Sali gimnastycznej i wzięło w nim udział 11 uczniów. Pierwszą fazą były eliminacje po której odpadło pięciu chłopców, druga faza eliminacji podzieliła uczestników na grupe medalową I-III i na grupę walczącą o miejsca IV-VI w tych grupach grano każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 11punktów Zwycięzcą został Dominik Rybarczyk który otrzymał puchar i medal, drugie miejsce zajął Juliusz Sadowski a trzecie Seweryn Jurczak.
Opiekunem turnieju był Błażej Tomankiewicz

ZBIÓRKA SŁODYCZY I ZABAWEK
Już jedenasty raz prowadzimy akcję zbierania słodyczy i zabawek, by przygotować i wręczyć świąteczne paczki naszym przyjaciołom z Pikieliszek i Podbrzezia. Od tylu już lat współpracujemy z polskimi szkołami na Wileńszczyźnie. Wzajemne odwiedziny – nasze na Wileńszczyźnie i uczniów z Litwy w Polsce, wiążą się z olbrzymim obustronnym przeżyciem.
W tym roku wyjazd z darami połączymy z udziałem delegacji szkoły w obchodach 80-lecia szkoły polskiej w Pikieliszkach. W skład 26. osobowej delegacji wejdą uczniowie z samorządu uczniowskiego, pocztu sztandarowego, grupa wokalno – taneczna oraz przedstawiciele Rady Pedagogicznej. Liczymy, że nasza obecność podniesie rangę uroczystości w tej niewielkiej polskiej szkole.
Jak co roku zapraszamy Państwa do włączenia się w akcję przygotowywania paczek dla dzieci polskich mieszkających na Wileńszczyźnie. Już od chwili obecnej do 22 listopada można przynosić słodycze i nowe zabawki, które będą naszymi prezentami. Chętnie przyjmiemy również torby prezentowe ze świątecznymi elementami, aby nasze prezenty były atrakcyjnie zapakowane.
Słodycze, zabawki oraz torby można przynosić do wychowawców, sekretariatu lub nauczycieli wychowania fizycznego.
Pragniemy, jako Samorząd Uczniowski, włączyć się w zbieranie funduszy na częściowe pokrycie kosztów wyjazdu (opłacenie autokaru). Prosimy zatem Państwa o pomoc. W dniach 24 i 25 października (zebrania z rodzicami) chcemy sprzedawać ciasta. Kto z Państwa może wspomóc nas ciastem domowym to prosimy uczniów o przyniesienie wypieków przed zebraniami (ok. godz. 16.40). Kto zechce nas wspomóc kupując ciasto – zapraszamy na stoisko przy wejściu do szkoły.
Wiemy, że możemy liczyć na Państwa – naszych rodziców, koleżanki, kolegów. Bardzo prosimy o włączenie się w naszą akcję zbiórki słodyczy i zabawek oraz funduszy na przejazd.
Samorząd Uczniowski


II Białołęckie Mistrzostwa Pomocy Przedmedycznej
Piękna, nowa, bardzo kolorowa i ogromna szkoła: Szkoła Podstawowa nr 356 w Warszawie, na Białołęce.
Półtora roku temu byliśmy tam pierwszy raz, tzn. drużyna z naszej szkoły. I... wygrała. Tremowała nas ta świadomość, ale i dodawała odwagi. Nasz kapitan Iza Wilga napisała test najlepiej z 6 osób, które przystąpiły do zawodów i zdobyła 34 pkt. na 40 pkt. możliwych do uzyskania. To małe zwycięstwo dało nam pierwszeństwo przejścia przez wszystkie trzy Nasza 5-cio osobowa drużyna przystąpiła zdecydowanie do działa. Iza wyznaczyła dwójki „ratowników” do poszkodowanych. Zosia Gaca z 5a i Karolina Skolimowska z 5b zajęły się rowerzystą, który był nieprzytomny, ale oddychał. Wykonały badanie urazowe i zaopatrzyły złamania i otarcia, zaś Julia Naguszewska i Kuba Głażewski z 5a podjęli czynności wobec zszokowanego kierowcy – przytomnego, ale również poszkodowanego (złamania żeber, otarcia twarzy i złamanie nosa), Iza wzywała pomoc, czyli „dzwoniła” do Centrum Powiadamiania Ratowniczego (112) lub Pogotowia Ratunkowego (999) i ... musiała wypowiedzieć wszystkie 7 składowych takiego zgłoszenia. Oceniane były nie tylko działania bezpośrednie, ale również bezpieczeństwo ratowników, zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wsparcie psychologiczne.
Kolejne pozoracje to „bójka” – dwoje poszkodowanych: 1 nieprzytomny oddychający z urazami kończyn i 2 poszkodowany ze złamaniem nosa i innymi mniejszymi ranami. Tutaj w parach podjęli czynności ratownicze Kuba Werner i Zosia Gaca oraz Kuba Głażewski i Karolina Skolimowska i otrzymali bardzo dużą ilość punktów.
W trzeciej pozoracji tych punktów zdobyli najwięcej, aż 104/110. Podczas meczu koszykówki doszło do zderzenia głowami i utraty przytomności. W momencie upadku doszło do poważnych uszkodzeń kończyn z krwotokiem. Nasza drużyna działała jak cyborgi: Kuba Werner z Zosią i Karolina z Kubą Głażewskim. Chłopcy odpowiadali za wsparcie psychologiczne (najlepsze ze wszystkich drużyn) i unieruchomienie głowy, a dziewczyny wykonywały jak zawodowcy „badanie urazowe”. Iza też nabrała rozpędu w zgłoszeniu zdarzenia. Zdobyliśmy razem 279 punktów i ... WYGRALIŚMY. Przywieźliśmy do szkoły puchar i dyplomy. A to wszystko zawdzięczamy naszemu opiekunowi p. Oli Poźlewicz, która starannie nas przygotowała, a na miejscu dodawała otuchy i zagrzewała do walki.
Zosia, Julia, Iza, Karolina i 2 Kubusie


DZIEŃ SENIORA 2016 R.
Już staje się tradycją, że to wydarzenie znajduje swoje miejsce w „Trójce”. Tak jak w ubiegłym roku nasi sulejóweccy Seniorzy spotkali się przy kawie, herbacie i ciastku, a czas umilali im nasi uczniowie. Najpierw tancerze z kl. 5a zaprezentowali układ do „Poloneza Husarii” w pięknych strojach, a zaraz potem zaśpiewali „Poloneza Warszawskiego” Iza Wilga i Jakub Werner. Śpiew i taniec przeplatały się przez półtorej godziny. Śpiewali: Hania Greszta z kl. 3d, Wiktoria Marchel z kl. 5a, Oliwia Kowalczyk z kl. 6d, Tosia Misiuro z kl. 5a, Janek Greszta z kl. 5b i Nikola Woźnica w kilku odsłonach. Była „Polka zagonawa”, był kujawiak „Czerwone jabłuszko” i krakowiak ”Na Wawel” i „Płynie Wisła Płynie” oraz piosenki z repertuaru „Mazowsza”: „Kukułeczka” zaśpiewana przez Julię Naguszewską z kl. 5a, „Laura i Filon” w wykonaniu Nikoli Woźnicy i Wiktorii Marchel. Bartek Kielczyk, Kamil Rybarczyk, Jakub Buczek z kl. 2a zaśpiewali i zatańczyli „Cha-chę dla Babci i Dziadka”. Przygotowała ich do występu p. Ewa Kowalczyk.
Repertuar „wiązanka tańców i piosenek polskich” przygotowany był na wizytę do Francji w czerwcu 2016 r. i był zaprezentowany przez 10 uczniów ze szkoły: Julię Górecką, Zuzię Oleszczuk, Julię Naguszewską, Nikolę Woźnicę, Wiktorię Marchel, Izę Wilgę, Kubę Wernera, Stasia Siatkowskiego, Kubę Kobylińskiego i Kubę Głażewskiego podczas obchodów dni miasta Bourg la Reine, który opracowała p. Aleksandra Poźlewicz
Wszyscy wykonawcy zaskoczyli naszych dostojnych gości zupełnie odmiennym tańcem nowoczesnym, który przygotował p. Maciej Behr. Tutaj dołączyły dzieciaki z Samorządu Uczniowskiego, które tańczyły układy na Litwie w grudniu 2015 r.: Zosia i Asia Gaca, Oliwia Naguszewska.
Oklaski brzmiały ..., uśmiech nie schodził z buź seniorów, a uczniowie czuli, że zrobili coś dobrego. Podziękował im sam Pan Burmistrz Arkadiusz Śliwa i nasi goście.
Zaprosiliśmy to dostojne towarzystwo za rok!
widok z boiska widok z boiska


„Pola Nadziei” 2016
Od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w tej wspaniałej akcji charytatywnej. Dochód ze zbiórki przeznaczany jest na hospicja, a żółte żonkile, które zakwitną na wiosnę będą przypominały nam, że dobro trzeba kształtować w nas już teraz.
Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przez 5 dni zachęcali do wzięcia udziału w akcji. Zebraliśmy sporą sumę i przekazana ona została Ojcom Marianom z Sulejówka. Sadzeniem cebul żonkili zajęło się koło przyrodnicze pod opieką p. Michalak.


WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA
Dnia 22 września w naszej szkole odbyło się wielkie głosowanie na kandydatów do Młodziżowej Rady Miasta. Wybór był trudny, a rywalizacja zacięta.
Trzy uczennice: Justyna Kowalska, Oliwia Kowalczyk i Joanna Gaca z jednej klasy-6d to kandydatki naszej szkoły.
Po kolei poproszone klasy schodziły na dolne piętro. Na środku korytarza stały stoły nakryte zielonym obrusem. Nieopodal stała wielka urna, przy której stał pewien chłopiec. W komisji wyborczej byli przedstawiciele klas piątych z samorządu.
Przedstawicielkami Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulejówku zostały Joanna Gaca oraz Oliwia Kowalczyk. Gratulujemy!!!
opracowała: Joanna Gaca 6d
Symbole szkoły
Dla rodziców
Dzwonki
 1. 08:00 - 08:45
 2. 08:55 - 09:40
 3. 09:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:45 - 12:30
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:45 - 14:30
 8. 14:40 - 15:25
 9. 15:30 - 16:15
Linki
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt