Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
Aktualności

Miedzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata i obowiązek jego ochrony oraz propagowanie wielojęzyczności.
Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja języka polskiego, poprowadzona przez jedną z pań polonistek. Jej celem było kształtowanie kompetencji językowych najmłodszych uczniów. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z różnymi, nawet tymi najtrudniejszymi zadaniami.


JAK POWSTAJE SOK?

Uczniowie uczęszczający do świetlicy doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy przede wszystkim prawidłowo się odżywiać. Każdy rozumie, jak ważne jest spożywanie dużych ilości owoców i warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok marchewkowo-jabłkowy. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci poznały działanie urządzenia do robienia soków, a także wraz z wychowawczynią ustaliły zasady bezpieczeństwa. Dzieci samodzielnie obierały marchew, a następnie wrzucały ją do sokowirówki. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów. Przygotowywanie napoju tak bardzo się spodobało i zasmakowało, że planujemy powtórzyć akcję w kwietniu z okazji Dnia Marchewki.


ŚWIETLICA PODRÓŻUJE Z BAJKĄ

W świetlicy szkolnej w dniach od 5.02 do 15.02 uczniowie „podróżowali z bajką”. Przez dwa tygodnie realizowany był projekt edukacyjny „ Mądre bajki z całego świata”.
Patronem honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka. Podstawą tego projektu jest 17 bajek z 9 krajów. Czytają je dzieci oraz towarzyszący im dorośli ze świata kultury i mediów. Każda z bajek związana jest z przyrodą i kulturą danego kraju. Przenosi dzieci w różne miejsca kuli ziemskiej, odkrywa świat wartości, pożądanych cech ludzi. Celem podróży było poznanie tamtejszych bajek, ale także zdobycie nowych wiadomości z zakresu geografii. Podróż z bajką „Rodrigo i kolba kukurydzy” do Nikaragui podejmowała temat marnowania żywności. Historia Rodrigo zachęca dzieci do dzielenia się tym, czego nie wykorzystujemy, a co może służyć innym ludziom.


KONKURS CHEMICZNY

W styczniu 2018 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Chemii Olimpus - sesja zimowa. Do konkursu przystąpiło 968 uczniów z klas VII z całej Polski, w tym 14 z naszej szkoły. Wszyscy nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki. Piotr Małkowski zdobył ponownie tytuł Laureata.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


KONKURS FIZYCZNY

W styczniu 2018 r. odbyła się również Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Fizyki Olimpus - sesja zimowa. Trzy uczennice z naszej szkoły Oliwia Naguszewska, Julia Kulka, Aleksandra Kwapis zmierzyły się z 681 uczniami klas VII z Polski. Wszystkie uczennice uzyskały wysokie wyniki, powyżej średniej krajowej. Serdecznie gratulujemy!


BAL KARNAWAŁOWY

Ostatki to ostatnia chwila na karnawałową zabawę, dlatego tego dnia w naszej szkole został zorganizowany bal przebierańców. Najpierw bawiły się dzieci z klas 0-3, później uczniowie klas 4-7. Nie zabrakło kolorowych przebrań, tańców z różnych stron świata oraz uśmiechów i dobrego humoru.


Zobacz zdjęcia na FB Rady Rodziców


Turnieje Piłki Koszykowej

Nasze reprezentacje nie zawiodły. BRAWO!!!! Czytaj


"Lubella i SP 3"

W styczniu w naszej szkole został przeprowadzony program edukacyjny pod hasłem „Lubella inspiruje i edukuje”. Nauczycielki biologii i przyrody przygotowały dla uczniów zajęcia na temat roli produktów zbożowych w diecie. Zajęcia zostały wzbogacone w gry, rebusy, krzyżówki do rozwiązania dla uczniów. Na zakończenie zajęć grupy uczniów samodzielnie przygotowywały potrawy z wykorzystaniem produktów zbożowych np.: makaronów, płatków kukurydzianych, mąki , pieczywa i.t.p. Zajęcia bardzo spodobały się uczniom klas VI i VII. Do uczestnictwa w programie obecnie przygotowują się klasy piąte.


Świetlicowy Bal Karnawałowy

12.01.2018 r. w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Przez cały tydzień dzieci wraz z nauczycielkami przygotowywały dekorację sali, maski oraz różne przebrania. Zabawa obyła się między 14:00 a 17:00. W tym czasie oprócz tańca, nie zabrakło także licznych konkursów. Zwycięzcy otrzymywali drobne upominki. Obsługą sprzętu muzycznego zajęli się: Mikołaj oraz Wiktor z klasy VIC. Karnawałowym klimatem rozpoczęliśmy zimowe ferie.


KONKURS CHEMICZNY


W listopadzie 2017 r. 305 uczniów klas VII z całej Polski, w tym 11 z naszej szkoły, uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Chemii Olimpus - sesja jesienna.
Z naszej szkoły 11 uczniów przystąpiło do konkursu i wszyscy zajęli wysokie miejsca. Uczeń kl. VIIa Piotr Małkowski zdobył tytuł Laureata.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Góra Grosza

Po raz kolejny w naszej szkole w dniach 27 listopada 22 grudnia przeprowadzono zbiórkę na ,,Górę Grosza’’. Samorząd Uczniowski całej szkoły czuwał nad akcją i zbierał pieniądze. Od 15 do 26 stycznia liczyliśmy grosiki. Udało nam się zebrać 892 zł /słownie: osiemset dziewięćdziesiąt dwa złote/. W liczeniu brali udział przedstawiciele klas młodszych i starszych. Liczenie dostarczyło wiele radości i satysfakcji. Policzone, posegregowane i odpowiednio zapakowane monety odwieźliśmy na pocztę.
Autorzy : Karina Krasnodębska kl. IIIa , Dawid Gójski kl. IIIb

KONKURSY, KONKURSY
W pierwszym półroczu w klasach 4-6 zostały zorganizowane dwa konkursy matematyczne: 1. Kuratoryjny Konkurs Matematyczny – do II etapu zakwalifikował się Aleksander Lenartowicz – uczeń klasy 7a.
2. Szkolny Konkurs Matematyczny „Młody Pitagoras”. Laureatami tego konkursu zostali następujący uczniowie:
a) Klasy czwarte:
- Sałańska Aleksandra 4b - I miejsce
- Kożuchowski Franciszek 4c - II miejsce
- Borychowska Magdalena 4a - II miejsce
- Bazyl Natalia 4b – III miejsce
b) Klasy piąte: - Prachnio Rozalia 5a - I miejsce
- Mąka Patrycja 5a - II miejsce
- Miller Igor 5b - III miejsce
c) Klasy szóste: - Szmigielska Zofia 6b – I miejsce
- Soberka Sabina 6a - II miejsce
d) klasy siódme: - Lenartowicz Aleksander 7a – I miejsce
- Niewczas Jakub 7c - II miejsce
Gratulujemy osiągnięcia sukcesów!


ANIOŁEK
W związku ze Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs plastyczny. Uczniowie klas 1-3 mogli wykonać zawieszkę- ANIOŁKA na choinkę szkolną. W konkursie wzięło udział 124 uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy w formie podziękowania za udział w konkursie. Wykonane przez uczniów prace można podziwiać na choinkach szkolnych, które stoją w głównych wejściach do szkoły.
Autorzy: Julian Szudy kl. 2a, Roksana Piestrzyńska kl. 2a


DEKORUJEMY BOMBKI
Klasy 2c, 3e dekorowały bombki. 3e odwiedziła Cenrtum Kultury w Sulejówku. Uczniowie dekorowali bombki akyrlowe.
Klasa 2c odwiedziła wyrwórnię bombek na ul. Solskiego. Uczniowie poznali etapy probukcji bombek. Każdy mógł ozdobić bombki według własnego pomysłu. Zabawa była przednia.


Konkurs na lampion adwentowy
W dniach 27 listopada - 4 grudnia odbywał się w szkole konkurs na własnoręcznie wykonany lampion adwentowy. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli lampiony z papieru, słoików, a nawet makaronu! Wystawę prac można oglądać przy wejściu głównym do szkoły. Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni w czasie Wigilii Szkolnej 22 grudnia.


FIGURY ZE STALI
13 grudnia klasa 3 e i 3 f odwiedziły Galerię Figur Stalowych w Pruszkowie. Uczniowie mogli podziwiać około 50 (z 400 wszystkich wykonanych prac- pozostałe znajdują się w innych miastach Polski) imponujących figur, które można nazwać dziełami sztuki. Figury metalowe, które powstały w wyniku przetworzenia, obróbki złomu z wielu tysięcy elementów i wielu godzin żmudnej pracy rzemieślników, których można nazwać prawdziwymi artystami. Zwykłe śrubki, niepotrzebne silniki samochodowe, łożyska zostały magicznie przerobione, aby tchnąć w nie zupełnie nowe życie. Wszystkie figury inspirowane są postaciami z bajek, filmów science-fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.


Lekcja muzealna
14 listopada w klasie 3 a i 3 b odbyła się lekcja muzealna „Mieszkańcy spod 11” prowadzona przez pracownika Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Uczniowie obejrzeli film animowany o przyjaźni trójki bohaterów: Elzy, Aniceta i Tadzika Podczas różnych działań warsztatowych takich jak: porównywanie zdjęć i reprodukcji obrazów, lepienie z plasteliny mieszkańców domu, budowanie z klocków muru wokół domu, dowiedzieli się co losy mieszkańców spod 11 mają wspólnego z historią Polski i czego możemy się od nich nauczyć. Dzieci były bardzo zainteresowane tematyką zajęć. Za wspaniale spędzony czas podziękowały śpiewanymi pieśniami patriotycznymi.


EKOŻACZEK 2017 w SP3
W miesiącu październiku w nasza szkoła przystąpiła do ekologicznego konkursu powiatowego „Ekożaczek”.
Konkurs ten przebiegał w dwóch kategoriach: plastycznej i jako turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej.
Tegorocznym zadaniem w części plastycznej było wykonanie kartki pocztowej na temat wypoczynku w Parku Narodowym Bory Tucholskie.
Nasze uczennice odniosły następujące sukcesy:
I miejsce- Paulina Ostojska VIIB
Wyróżnienie: Jagoda Kobrzak IVD, Ewelina Sikorska IVC
W turnieju wiedzy szkołę reprezentował uczeń klasy VIIA Piotr Małkowski, który zdobył III miejsce.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


XVII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego z udziałem SP3
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy ekologicznej oraz właściwych postaw i zachowań w trosce o środowisko.
Dnia 5 grudnia 2017r. w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom i uczestnikom XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku nosił tytuł : „Okaż kulturę i chroń naturę”.
Laureatką naszej szkoły została uczennica klasy IVD Nikola Badowska, która zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Za swoją pracę Nikola otrzymała bon do sklepu sportowego. Pozostałe dwie uczennice, Aleksandra Gryz i Marta Matuszewska z klas V, zwyciężczynie etapu szkolnego konkursu również zostały wyróżnione nagrodami w postaci gier planszowych. Szkole zaś została przyznana nagroda w postaci mikroskopu optycznego.
Uczennice były dumne ze swoich osiągnięć i otrzymanych nagród. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.


ANDRZEJKI
1.12.2017 r. w świetlicy szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wielu zabawach. Nie zabrakło m.in. lania wosku, losów, przebijania kolorowych serduszek z imionami czy ustawiania butów, które miało wskazać, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż. Do gier chętnie też przyłączali się chłopcy. Dzięki czemu wszystkim dopisywały świetne humory.


25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji w poniedziałek 27 listopada uczniowie mogli przyjść do szkoły z ulubionym pluszakiem. Osoby, które przyniosły misia nie były tego dnia pytane.


Wycieczka do Warszawy
15 listopada 2017r. klasa 3b była na wycieczce w Warszawie w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturowej na koncercie w ramach cyklu „Poranku Muzycznym”, którego tematem były „ Zwierzęta w muzyce”. Na Placu Zamkowym zatrzymaliśmy się przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. Następnie wzdłuż murów obronnych udaliśmy się w stronę Pomnika Małego Powstańca . W Teatrze Stara Prochownia wysłuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha, granych na fortepianie i na skrzypcach.
Najbardziej podobało mam się jak młodzi muzycy grali utwory, a my wyobrażaliśmy sobie i przedstawialiśmy jakie zwierzęta pokazały się w naszej wyobraźni.
Uczniowie klasy 3b


X Powiatowy Przegląd Patriotyczny
7 listopada 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbył się X Powiatowy Przegląd Patriotyczny „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Naszą szkołę w kategorii śpiew reprezentowała trójka dziewcząt z klasy 6A: Wiktoria Marchel, Antonina Misiuro oraz Nikola Woźnica.
Opiekunami artystycznymi byli p. Ewa Kowalczyk oraz p. Maciej Behr.
Za piosenkę „Mała dziewczynka z AK” Nikola zdobyła I miejsce w swojej kategorii. Wiktorii i Antoninie przyznano wyróżnienie za wspólnie wykonany utwór „Uśnij dziecino maleńka”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!


ŚNIADAIE DAJE MOC- podsumowanie akcji
W dniach 07.11.2017-09.11.2017 w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna promująca zdrowy styl życia „Śniadanie daje Moc”. Uczniowie klas 0-III razem z wychowawcami klas przygotowywali zdrowe śniadanie a następnie wspólnie spożywali posiłek. Tą akcją szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię „Śniadanie daje Moc”. Każdy chętny nauczyciel realizował na zajęciach z klasą scenariusze zajęć z misji śniadaniowych z tej kampanii.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieci, za włączenie się w zajęciach i przygotowywanie wspólnie dziećmi posiłku. Razem wyszło nam bardzo dobrze!


INTERAKTYWNA LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Pod koniec października klasa 7b wybrała się na wystawę i interaktywną lekcję języka niemieckiego „Deutschland im Koffer”. Wystawa została udostępniona Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie przez Instytut Goethego. Celem wystawy była promocja języka niemieckiego. Ekspozycja posiadała konwencję dwóch walizek umożliwiających sprawdzenie oraz poszerzenie wiedzy na temat kraju naszych sąsiadów i języka niemieckiego. Służyła także ukazaniu walorów nauki języka oraz była doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej lekcji.


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W dniach 07.11.2017-10.11.2017 podczas ogólnopolskiego finału akcji zdrowia „Śniadanie daje moc” w naszej szkole o godz. 8.00 klasy 0 –III będą przygotowywać zdrowe śniadanie w swoich salach razem z nauczycielami i rodzicami. Wcześniej wasi wychowawcy zapoznają was na lekcjach z zasadami zdrowego żywienia, sposobami przygotowania posiłku w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia.JAK POWSTAJE PAPIER?
9 października uczniowie z kl.5a i 5c byli na wycieczce w Czersku oraz Konstancinie Jeziorna.Zwiedzali ruiny zamku, piekli kielbasę w ognisku oraz czerpali papier w dawnej papierni. Kolorowym emocjom nie było końca.
17 X pozostałe klasy 5 dowiedziały się wszystkiego o papierze oraz "zdobyły" zamek w Czersku.


Międzynarodowy Dzień Uśmiechu
6 października to Miedzynarodowy Dzień Uśmiechu zorganizowany w naszej szkole przez nauczycielki j.angielskiego i Samorząd Uczniowski. Tego dnia rozdawane były emotikony uśmiechu,a uczniowie ubrani na zółto nie byli pytani. Na gazetkach pojawiły sie pozytywne myśli,które już zawsze będą nam towarzyszyć.


JAKIE ZNAKI DAJĄ ZNAKI?
3 października klasa Pani Katarzyny Mościckiej przygotowała występ dla kolegów ze szkoły pod tytułem "Jakie znaki dają znaki". Uczniowie przygotowali znaki, ubrali się pod kolor prezentowanych przez siebie symboli, śpiewali piosenkę i deklarowali wierszyki. Po występie, klasy uczestniczące w pokazie, wraz z nauczycielami, rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze.Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
tekst wkrótce

27 września klasy 3e i 3f były na wycieczce w Mazowieckim Parku Krajobrazowym w Otwocku. Dzieci wysłuchały i obejrzały prezentację o tym jak przyroda przygotowuje się do zimy. Piękne krajobrazy, wyśmienita pogoda oraz grzybobranie wprawiły uczestników w sielski nastrój.Symbole szkoły
Dla rodziców
Dzwonki
 1. 08:00 - 08:45
 2. 08:55 - 09:40
 3. 09:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:45 - 12:30
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:45 - 14:30
 8. 14:40 - 15:25
 9. 15:30 - 16:15
Linki
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt